Maximálny Výkon s Tepelným Čerpadlom a Fotovoltickým Systémom: Technologická Symbióza 🌞❄️

Ako najviac usetriť?
30. septembra 2023 pomocou
Maximálny Výkon s Tepelným Čerpadlom a Fotovoltickým Systémom: Technologická Symbióza 🌞❄️
sirux s.r.o., Ing.Silvester Žiačko
| No comments yet

Tepelné čerpadlo ťaží z toho, ako funguje fotovoltaika

 

Nie je žiadnym tajomstvom, že tepelné čerpadlo na svoje fungovanie potrebuje elektrickú energiu. Či už ho využívate iba na ohrev vody, alebo aj na vykurovanie v zimných mesiacoch. Aj vtedy, ak elektrinu získavate štandardnou formou prípojky, ide o mimoriadne efektívny a úsporný spôsob, predovšetkým v porovnaní s plynovými či elektrokotlami. 

 

Čo takto ale túto efektivitu a úsporu posunúť ešte na vyššiu úroveň? Tu vstupuje na scénu fotovoltaika na dom. Jej využitím v súčinnosti s tepelným čerpadlom dosiahnete energetickú samostatnosť. Čo to znamená v praxi?

Po väčšinu roka vám ako zdroj energie bude slúžiť slnečné žiarenie. Fotovoltaické kolektory a napojené systémy ho premenia na elektrinu, ktorá prúdi do tepelného čerpadla. To ju môže využiť jednak na kúrenie či ochladzovanie, ale napríklad aj na ohrev vody v domácnosti. Práve zapojenie fotovoltaiky do tohto energetického okruhu je vaším víťazstvom. Najlepší zdroj elektriny je totiž taký, ktorý si ju vyrába svojpomocne, resp. pomocou prírodných okolností – t.j. slnka.

 

Čo s prebytkovou energiou?

 

Moderné tepelné čerpadlá sú vybavené systémami, ktoré na základe prívodu elektriny dokážu kalibrovať svoju spotrebu. Využívajú iba to, čo naozaj potrebujú na kúrenie, chladenie, či ohrev vody. Čo však so zvyškom elektrickej energie?

Tú možno využiť na fungovanie spotrebičov, alebo hoci aj k nabíjaniu elektromobilu pomocou domácej nabíjacej stanice. Akýkoľvek prebytok energie sa uloží v zásobníku, respektíve batérii a je k dispozícii po celý rok, napríklad aj počas dní bez slnečného žiarenia.

Prevádzkové náklady na kúrenie či klimatizáciu pri využití oboch systémov sú zhruba o 50% nižšie, ako keby ste používali iba tepelné čerpadlo s prípojkou. Podobné je to aj pri ohreve vody fotovoltaikou. Ak na to využívate iba slnečnú energiu, ide síce stále o ekologický a efektívny spôsob, pri súčinnosti oboch zariadení však náklady klesnú ešte nižšie.

 

Ak rozmýšľate nad tým, či tepelné čerpadlo a fotovoltaika na dom sú tým správnym riešením aj pre vás, prezradíme vám, že áno. Vieme však, že nároční zákazníci chcú informácií viac. My vám ich veľmi radi dáme a zodpovieme všetky otázky, ktoré využívaniu oboch týchto energetických systémov môžete mať. Neváhajte nás kontaktovať.


Maximálny Výkon s Tepelným Čerpadlom a Fotovoltickým Systémom: Technologická Symbióza 🌞❄️


Vitajte v budúcnosti energeticky efektívneho bývania! Spojenie tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 a fotovoltického systému nie je len kombináciou technológií, je to revolúcia v oblasti udržateľného využívania energie. Pozrime sa na to bližšie!Energetická Symbióza na Každom Krok


🏡 Dom, Kde Slnko Nikdy Neklesá:

- Fotovoltický Systém:

- Inštalácia solárnych panelov na streche vášho domu umožňuje zbierať slnečné žiarenie a prevádzať ho na elektrickú energiu.

- Získajte energetickú nezávislosť tým, že budete schopní vyrábať vlastnú elektrickú energiu.


🔄 Tepelné Čerpadlo Altherma 3:

- Zohrejte Si Dom Efektívne:

- Inverzná technológia Altherma 3 umožňuje čerpať teplo aj pri extrémnych vonkajších teplotách.

- Optimalizujte vykurovanie a prípravu teplej vody bez obáv o náklady na energiu.Ako Spolu Komunikujú? 🗣️💡


🌐 Inteligentné Pripojenie:

- Sledujte a Riadiťe Zariadenia Z Jediného Miesta:

- Využite inteligentné ovládanie, ktoré vám umožňuje sledovať a riadiť svoje tepelné čerpadlo aj fotovoltický systém z pohodlia vášho smartfónu alebo tabletu.


🤖 Automatizovaná Optimalizácia:

- Využite Prediktívne Analýzy:

- S moderným softvérom môžete využívať prediktívne analýzy na optimalizáciu prevádzky svojho domu.

- Tepelné čerpadlo a fotovoltický systém spolupracujú na maximalizácii efektívnosti a minimalizácii nákladov.Výhody Pre Užívateľa: 🌿💰


💡 Úspora Na Elektrine:

- Vlastná Elektrická Energia:

- Fotovoltický systém generuje vlastnú elektrickú energiu, čo znamená nižšie mesačné náklady na elektrinu.


❄️ Optimálny Komfort:

- Nastavte Si Ideálnu Teplotu:

- Tepelné čerpadlo vám umožňuje udržiavať optimálnu teplotu v dome, bez ohľadu na sezónu.


🌍 Znížená Uhlíková Stopa:

- Udržateľnosť a Ekológia:

- Spojenie týchto technológií znižuje vašu uhlíkovú stopu a prispieva k udržateľnejšiemu spôsobu života.Zadovážte Si Budúcnosť Udržateľného Bývania! 🌈🏡


Spoločnosť sirux s.r.o. je váš spoľahlivý partner v tejto revolúcii. Naši odborníci vám pomôžu s inštaláciou a optimalizáciou tejto technologickej symbiózy, zatiaľ čo naša 5-ročná záruka vám poskytne absolútny pokoj.


Vyberte si cestu k udržateľnému bývaniu s tepelným čerpadlom Daikin Altherma 3 a fotovoltickým systémom od certifikovaného partnera sirux s.r.o.


Maximálny Výkon s Tepelným Čerpadlom a Fotovoltickým Systémom: Technologická Symbióza 🌞❄️
sirux s.r.o., Ing.Silvester Žiačko 30. septembra 2023
ZDIELAŤ blog
Archivovať
Prihlásiť sa to leave a comment